Σε μας θα βρείτε καταπληκτικά κεριά, μεγάλη ποικιλία σε καντήλια, εικόνες, σταυρούς και διάφορα άλλα εκκλησιαστικά είδη όπως φυτίλια και μοσχολίβανο.Πάντα επιλέγουμε να προωθούμε προϊόντα που ακολουθούν τις αρχές της αγιογραφικής τέχνης και της εκκλησιαστικής μας παράδοσης.
Είμαστε βιομηχανία παραγωγής μεταλλικών ειδών. Κάνουμε χονδρική και λιανική πώληση και σε εμάς μπορείτε να βρείτε παντός είδους μπρούτζινα αντικείμενα για εκκλησίες και για σπίτια, είδη μνημείων, καντήλια, σταυρούς, ανθοδοχεία,κ.α. Θα χαρούμε πάρα πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά και να σας βοηθήσουμε να επιλέξετε τα πιό κατάλληλα αντικείμενα για το χώρο σας!
Είμαστε μια οικογενειακή επιχείρηση με πείρα και σεβασμό στην παράδοση της Βυζαντινής τέχνης και της θρησκευτικής μας κληρονομιάς. Το εργαστήριό μας από το 1969 κατασκευάζει χειροποίητα εκκλησιαστικά σκεύη με γνήσιο σμάλτο που ψήνεται σε ειδικό φούρνο και σε θερμοκρασία 850 βαθμών Κελσίου. Τα σχέδια μας βασίζονται στην παλαιά Ρωσική και Βυζαντινή τέχνη με χρώματα ζωντανά και αναλλοίωτα στο πέρασμα του χρόνου. Στην ιστοσελίδα μας παρουσιάζουμε αντιπροσωπευτικά κομμάτια από κάθε είδος και παράλληλα έχουμε την δυνατότητα να κατασκευάσουμε νέες πρωτότυπες και μοναδικές δημιουργίες.
Κατασκευάζουμε τις εικόνες που θέλετε από μασίφ ξύλο - έλατο ή πεύκο. Μπορούμε να κατασκευάσουμε τις εικόνες που επιθυμήτε και ως αναπαλαιωμένες. Είναι κατασκευασμένες με χρυσό αγιογραφίας ή χρυσά καρφιά. Η ποικιλία των διαστάσεων που κατάσκευάζουμε είναι μεγάλη, και είναι 20χ25, 25χ30, 30χ35 και 10χ13. Με την αγορά 10 τεμ. από μια διάσταση δώρο άλλη μια. Με χαρά μας θα σας εξυπηρετήσουμε στο κατάστημά μας.
ΧΡΟΝΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΜΕ ΣΧΕΣΗ ΤΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΔΗ ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΑΣ ΜΕ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΓΚΑΜΑ ΚΕΡΙΩΝ,ΕΙΚΟΝΩΝ,ΥΛΙΚΩΝ ΜΝΗΜΟΣΥΝΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ.ΣΑΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!